Kinsiotaping - shoulder

KINESIOTAPING (plastrowanie dynamiczne)

Metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Plastry Kinesiotape są zbliżone do ludzkiej skóry pod względem grubości, ciężaru, rozciągliwości.

Wskazania: ból mięśni i stawów, napięcia mięśniowe, kontuzje, obrzęki, ograniczenia ruchowe.

Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego (UGUL)

UGUL to gimnastyka lecznicza przeprowadzana w specjalnie stworzonych warunkach, z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Zabieg trwa około 3O min., w zależności od schorzenia, rodzaju ćwiczenia i wskazań lekarza. Pacjent na czas wykonywania ćwiczeń pozostaje w wygodnym stroju gimnastycznym (podkoszulek bawełniany, spodenki, dres, obuwie sportowe).

Wskazania: stany po chirurgicznych zabiegach rekonstrukcyjnych głównie w obrębie narządu ruchu, stany po unieruchomieniu w opatrunkach gipsowych, choroby reumatoidalne, unieruchomienie kończyn za pomocą wyciągów, inne zabiegi operacyjne (np. stan po mastektomii), zaniki i osłabienie siły mięśniowej, zmiany zwyrodnieniowe stawów, ograniczenia ruchomości stawów.

Przeciwskazania: przypadki pourazowe po złamaniach z niepełnym zrostem (zrost po 3-4 miesiącach), stany zapalne stawów i tkanek okołostawowych, stany bezpośrednio po zwichnięciach i innych urazach stawowych, stany zapalne żył, rany skóry, mięśni i tkanek miękkich, występowanie bólu przy ćwiczeniach, zespoły bólowe w obrębie aparatu ruchu.