






SIS – Super indukcyjna stymulacja to technologia wykorzystująca unikalne pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności. Uzyskana depolaryzacja tkanki nerwowo-mięśniowej podczas terapii, powoduje skurcze mięśni okolicy zabiegowej, które korzystnie oddziałują na ludzką tkankę.
Terapia “SIS “zazwyczaj prowadzi do natychmiastowej ulgi w bólu, zarówno w ostrych, jak i przewlekłych dolegliwościach bólowych. Mobilizuje stawy, przyspiesza gojenie (np.złamań), rozluźnia lub wzmacnia mięśnie.
- zespół bolesnego barku,
- zespół cieśni nadgarstka,
- ZZSK, RZS,
- regeneracja nerwów i mięśni,
- mobilizacja stawów, wzmocnienie siły mięśniowej,
- profilaktyka zaników mięśniowych,
- przepuklina krążka międzykręgowego,
- złamania,
- kolano skoczka,
- entezopatie, np. łokieć tenisisty, łokieć golfisty,
- zwalczanie bólu (stan ostry, podostry, przewlekły),
- stymulacja mięśni,
- zapalenie ścięgien, kaletki,
- skręcenie,
- terapia punktów spustowych,
- zmniejszenie spastyczności, np. po udarze.
- implanty elektroniczne i metalowe,
- rozrusznik serca,
- choroby układu krążenia, choroby serca
- epilepsja
- pompy leków,
- choroby nowotworowe,
- infekcje i gorączka,
- ciąża,
- niezakończony wzrost kostny u dzieci i młodzieży.
- Zabiegów nie wykonuje się w okolicach głowy i serca!
Zabieg trwa od 6 do 13 min. Sugerowana ilość zabiegów w serii na 1 okolicę to 5 do 10 zabiegów, które można wykonywać codziennie lub 2-3 razy w tygodniu. Między seriami powinno być 4 do 6 tygodni przerwy. Podczas terapii pacjent odczuwa delikatne mrowienie lub wibracje, a także skurcze mięśni.
Efekty odczuwalne są już po pierwszym zabiegu.
DZIAŁANIE PRZECIWBÓLOWE – ISTOTA CZĘSTOTLIWOŚCI
Dzięki wykorzystaniu szerokiego zakresu częstotliwości BTL-SIS redukuje dolegliwości we wszystkich stadiach zespołów bólowych. Działanie to opiera się na trzech teoriach kontroli bólu i każda z nich wymaga wpływu innej częstotliwości. Dlatego też terapia SIS prowadzi do natychmiastowej ulgi zarówno w ostrych, jak i przewlekłych stadiach choroby.
Rehabilitacja pacjentów z problemami ze strony układu oddechowego, szczególnie po zakażeniu koronawirusem, jest niezwykle istotna. Według wielu źródeł pacjenci z ciężką i wyjątkowo ciężką postacią choroby stanowią od 15 do 20% wszystkich zdiagnozowanych przypadków. Mają zaburzenia czynności układu oddechowego oraz problemy z kończynami po zakończeniu hospitalizacji.
Kompleksowe programy rehabilitacyjne powinny obejmować metody, które pomagają przywrócić kurczliwość przepony oraz mięśni międzyżebrowych, poprawić upośledzoną wentylację płuc, hemodynamikę, wymianę gazową w niewydolności oddechowej oraz poprawić jakość życia pacjentów w przyszłości.
Terapia polem elektromagnetycznym wysokiej intensywnościj BTL SIS jest z powodzeniem stosowana w chorobach układu oskrzelowo-płucnego, ponieważ:
- działa rozszerzająco na naczynia krwionośne
- poprawia hipokoagulację
- rozszerza oskrzela
- zmniejsza stany zapalne
- normalizuje autonomiczną regulację oddychania zewnętrznego
Ponadto zastosowanie tej metody pomaga również zmniejszyć obrzęk śródmiąższowy i komórkowy w błonach śluzowych płuc i oskrzeli.